miercuri, 30 decembrie 2009

Mai trece-un an....

Mai e putin si trece si 2009...Un an destul de ok pentru mine.Cu bune si rele...inca nu am pus in balanta ca sa vad in ce parte se inclina...oricum eu uit mai tot ce mi se intampla rau :).

Anu' asta am avut norocul sa cunosc persoane ce mi-au marcat existenta...unele imi sunt , inca, alaturi , altele nu .Pe cele care nu-mi mai sunt nu le mai regret, sunt multumita ca au fost alaturi de mine la un moment-dat.Le multumesc doar celor care ma mai suporta.

Anu' trecut , pe vremea asta, nici prin gand nu mi-ar fi dat ca de la "Finante si banci" voi ajunge pe la "Asistenta medicala"....N-as fi crezut ca ma voi schimba atat de mult.Imi pare rau ca n-am gasit o colega , care sa se apropie macar de felul in care era Ralu.Mi-e dor sa stau cu ea in banca...

Fata de anu' trecut..m-am maturizat (macar putin, mai ales in ultima vreme).Nu mai sunt obsedata de greutatea mea, imi ajung cele 45 de kg.
Unul dintre putinele lucruri ce nu s-au schimbat in viata mea au fost prietenele..au ramas aceleasi.Si in inima mea au acelasi loc.Le iubesc si le multumesc ca au fost alaturi de mine cand mi-a fost mai rau.E vorba aia " prietenul la nevoie se cunoaste" , si la mine s-au cunoscut.Daca e sa ma consider norocoasa intr-o privinta aceea ar fi ca prietenii au fost mereu langa mine..si la bine, dar mai ales la rau.Nu de alta dar nu prea mi se intampla lucruri bune...si cand mi se intampla, nush cum se face ca, prietenii "participa" la asta.
Nu-mi mai amintesc ce chestii mai importante mi s-au intamplat anu' asta..dar pentru viitorul an imi doresc multa (da' multa) sanatate, sa ma bucur de cei dragi ,sa ma descurc in meseria pe care vreau sa-o practic si sa nu uit sa fiu la fel de buna ca pana acum.Ah...imi mai doresc sa fiu mai mult cu picioarele pe pamant!
Celor dragi le doresc multa iubire (macar ei sa aiba) si sanatate!!!

3 comentarii:

  1. da... la mine stiu in ce parte inclina balanta, dar m-am legat la ochi ca Justitia ca sa nu vad cat de mult inclina...:))

    RăspundețiȘtergere
  2. ,,A mai trecut un an”…Nikko, te aşteaptă aici un dar de suflet şi o urare caldă, din toată inima!
    Dacă îţi place, ia darul şi dăruieşte-l tuturor apropiaţilor inimii tale! La mulţi ani!

    RăspundețiȘtergere