marți, 15 decembrie 2009

Am zis ca urasc zapada???? Cred ca nu..

Cat poate sa-mi displaca vremea asta!!!
Vazut din casa, de la caldurica, peisajul e mirific da' sa mergi frate 25 de min pe jos cu vantu' in fata sa vezi atunci ce-ti bagi in el de peisaj si de vreme.Cel putin eu am injurat toata ziua.
Nu spun ca am avut un soc de dimineata cand am vazut ca ninsese.Ce ma????Cand dracu a venit iarna???Dupa ce ca m-am trezit tarziu ( n-am intarziat decat o ora la scoala :-J) cand dau sa deschid usa sa plec..ma izbeste vantu'.Nu-mi vine sa cred!!Ma intorc eu frumusel inapoi..imi iau sosetele pufoase si inca un pulover pe mine si simtindu-ma mai pregatita plec...injurand vremea.Mi s-a incretit si paru'...bretonu' meu s-a dus dracu..hai ca mi-a placut azi!!
Azi ca azi da' maine ce frumoas o sa fie...Nu putea sa inceapa ninsoarea de joi ??Era asa de greu??
Si cum sa dai frate in ultima zi de scoala lucrare???Cum??Cum???


Ah si maine e 16 decembrie...se implineste un an de cand m-am despartit de Marian.Nush dc dracu mai tin numaratoarea...cred ca din obisnuinta.
Intamplarea a facut ca duminica ,pe 13, sa mergem in parculetul in care am fost la ultima intalnire cu el.Nu mi-am dat seama la inceput...da' si cand mi-am dat seama..parca-mi dadusera lacrimile ( erau de la fumul de tigara)
Imi amintesc ca anu' trecut pe 13 decembrie am plans.Am plans mult.Chiar am fost indragostita de el...Nici acum dupa aproape un an nu inteleg ceva...da' nici n-am curaj sa-l intreb, poate nici nu ma mai intereseaza atat de mult sa-l inteleg.
Acum (dupa un an) nici macar nu-i mai gasesc scuze, nu mai sunt indragostita pana peste cap de el, nici macar nu mai vorbesc atat de mult cu el.Asta sa zicem ca ma deranjeaza cel mai mult.Noi care vorbeam ore in sir si tot gaseam un subiect, acum decat "ce mai faci?, bine, tu?" ;)).Pur-si-simplu nu-mi gasesc cuvintele, nu mai am ce sa-i spun si vad ca nici el mie :)
Na ca acum m-a bagat in seama:))..Dc o fi pus IMV cu "falling hearts" ? /:) cred ca m-a confundat :)) Sigur m-a confundat.Cel putin acum vorbim mai mult...

"Confused i guess: prietenii se privesc intr-un fel.. fostii in alt fel..
yo nikko: da.."
Are si el dreptate...

Ma si miram sa nu inceapa sa ma atace ...sau cum zice el "ma atac eu, nu m-ataca el".In fine..

Hai ca mi-am pierdut "inspiratia".Scriu alta data despre asta...


O mel ce-mi place..


Vescan-Pasari calatoare
Asculta mai multe audio Diverse

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu