
Pe 27 decembrie blogul meu a implinit 1 an , asa ca..La multi ani, dragul meu!
De fapt...celalalt blog al meu transferat pe asta a implinit un an...Chiar uitasem...
Imi amintesc ca am inceput sa-l scriu pt ca vroiam ca Marian sa stie cat de mult mi-a lipsit si cat de indragostita am fost de el...I-am dat si blogul la un moment-dat.Atunci am simtit ca "m-am eliberat" de iubirea mea pt el.De atunci nush ce simt pentru el...dar ma enerveaza ca , de la o vreme, atunci cand ma gandesc la el imi vin in minte versurile :
"As vrea...macar o data sa te vezi prin ochii mei
Asa...ai putea sa vezi ce c**** m-apasa
Si da ! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa ?
Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti?
De noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti"
De fapt...celalalt blog al meu transferat pe asta a implinit un an...Chiar uitasem...
Imi amintesc ca am inceput sa-l scriu pt ca vroiam ca Marian sa stie cat de mult mi-a lipsit si cat de indragostita am fost de el...I-am dat si blogul la un moment-dat.Atunci am simtit ca "m-am eliberat" de iubirea mea pt el.De atunci nush ce simt pentru el...dar ma enerveaza ca , de la o vreme, atunci cand ma gandesc la el imi vin in minte versurile :
"As vrea...macar o data sa te vezi prin ochii mei
Asa...ai putea sa vezi ce c**** m-apasa
Si da ! Mai am acelasi vis, dar oare iti mai pasa ?
Oare iti mai pasa? Oare iti mai amintesti?
De noi, chiar daca intre timp stiu ca traiesti alte povesti"
In fine..
Blogul meu...la un moment-dat era un fel de versuri.ro , nu eram multumita de asta dar nush unele versuri chiar imi descriau starea si sentimentele simtite atunci.Apoi am inceput sa pun citate din cartile ce le citeam si imi placeau mult iar in ultima vreme am inceput sa scriu ce e in mintea mea.Chiar si cand nu ma simteam bine scriam, era un fel de dovada pentru mine ca , in ciuda ametelilor , gandeam.
Stiu ca nu e ok sa scriu ceea ce e in mintea si sufletul meu dar nush ma simt mai "usoara" dupa ce scriu pe blog... Asa ca...sa citeasca cine-o vrea eu tot o sa scriu!

Oare citi oameni sinceri...mai exista? Si nu sinceri cu altii...ci cu ei insisi.
RăspundețiȘtergereMare lucru. Sint oameni care nu s-ar recunoaste din propria lor descriere. Scrii frumos...