Azi-noapte am visat-o pe Ema...nu mai stiu cum, imi amintesc doar ca am visat-o.Mi-e dor de pustoaica asta si n-am mai vazut-o de cateva luni bune.Rusine sa-mi fie ca n-am mai vizitat-o!!!Sa-mi spuna si mie cum e in clasa I si daca mai e indragostita de Cristi ( la gradi era iubirea ei).Mi-o si amintesc cand mi-a spus ca e "indragostita" de el:
-Fata, trebuie sa-ti spun ceva
-Ce , fata?
-Fata, cred ca m-am indragostit!
-:)) :)) :)) De cine , fata?
-De Cristi, fata, e coleg cu mine la gradi.
- :)) Si...fata, lui ii place de tine?
-Daaaaaaaaaaa fata.Mi-a demonstrat!!
-:)) Wow!!Cum ti-a demonstrat , draga?
- Hai fata , nu-ti imaginezi si tu???
(Dau din cap ..ca raspunsul meu e nu...incercam tare mult sa ma abtin sa nu mai rad ca deja se uita cu ochii aia albastrii cam urat la mine)
-Fata mi-e si rusine sa-ti zic....
-Da' spune , fata!!!
-M-a pupat , fata!!!Ce alta dovada mai trebuia ?
- :))) Da, fata.Asta e clar ca te place si el :)))
Cat am putut sa rad in ziua aia..Apoi am mai necajit-o si pe ea....De-fapt o santajam.....daca nu era cuminte , ma duceam la Cristi si-l certam ca de ce a pupat-o.A tinut cateva zile faza...
Ema e vara mea si am avut grija de ea un semestru pe vremea cand eram la facultate.Eu nu prea agream de fel copiii dar pe ea am iubit-o din prima clipa cand am vazut-o (avea 2 zile). Ma intelegeam bine cu ea.Recunosc, a fost o vreme cand am enerva ca facea prea multe fite.Eu mai tipam la ea , ea la mine.Rareori am tratat-o ca pe un copil.Discutam cu ea ca si cu un om-mare.
Intr-o vreme, mi-era mila de ea, ca ieseam cu afara si statea singura dar apoi si-a gasit niste fete cu care sa se joace.Si nu ma mai batea nici pe mine la cap sa ma joc in nisip :D.Imi placea s-o dau in leagan, sa ne uitam la filme impreuna (desi ea le mai vazuse, vroia sa le mai vada inca o data..).Odata chiar am incercat sa facem pe "croitoresele"....Nu pot sa spun cat de urate iesisera acele rochite..dar ei ii placeau ;)))Cel mai mult uram cand ma punea sa-i citesc povesti....Doamne, era un chin pt mine.Nush cum o apuca pe ea...ca numai dimineata vroia sa-i citesc si pe mine ma lua un somn...Reuseam sa ajung la un sfert din carte si restul ii povesteam...:D
Mi-e dor de micuta asta si luni o sa o vizitez...nu sta departe, doar in Buftea si n-am mai vazut-o de 3 luni juma'te :D
𝐃𝐨𝐮𝐚̆ 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐢
Acum 2 luni

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu