Sunt deprimata...Si nu venirea sarbatorilor e cauza ci sanatatea mea, care-si cam bate joc de mine de la un timp.
Ma deprima sa ma vad fara putere si pofta de viata.Acum sunt ca si o umbra a ceea ce am fost.Si inainte desi mai aveam eu perioadele mele EMO..eram ok.Nu-i prea usor sa nu simti ca traiesti, sa nu ai puterea sa faci multe lucruri,sa nu poti citi din cauza ametelilor dar cel mai greu e sa vezi ca persoanele carora le pasa de tine cu adevarat sunt foarte putine.De dimineata am plans..de ciuda.Cum , frate, sa nu le pese de mine celor mai apropiate perosane din viata mea?..si acum ma refer la familie.Si nu sunt nebuna!!Am 20 de ani si vad si eu cum se poarta cu mine.Pe prieteni nu vreau sa-i mai deranjez cu problemele mele..poate i-am si plictisit, nush.Chestia e ca de dimineata nu simteam pe nimeni cu adevarat aproape de mine.As fi vrut sa simt si eu ca cineva ma intelege si sa nu creada ca mint cand spun ca mi-e rau si ca uneori nu mai pot, pur si simplu nu mai pot!
Apoi am mers la matusa mea in vizita...si am vorbit cu ea, m-am descarcat.Si m-a inteles , si m-a consolat, si am plans la ea.De data aceasta nu m-a mai deranjat cand a inceut sa ma certe ca sunt prea slaba ..chiar m-a bucurat.Cel putin ei ii pasa ....
Tura de shopping cu Flacarica m-a mai inveselit si pe seara discutia cu Claudiu chiar mi-a facut bine.
Sper ca aceasta zi sa se termine mai bine decat a inceput.In noaptea asta ne facem cadoaie ....si am inteles ca o sa vina si Mosu' la mine.Dar daca exista un Mos Craciun adevarat as vrea sa-mi aduca sanatate.
Vazusem la statusul lu' Vlad o chestie ce mi-a placut si descrie mult felul in care ma simt acum : "i don't wanna die. but..i can't live either"
Azi mi-a murit si catelusa...nu inteleg ce a avut si regret enorm ca am fost rece cu ea in ultima vreme.
Si nu numai cu ea am fost jigodie ci si cu multe persoane.Nush...prea m-am indepartat de lume in general.Si uneori sunt salbatica asa...si azi am facut niste gafe.Dar deocamdata nu-mi prea pasa de ele...probabil o sa regret mai tarziu cand o sa vad consecintele, nush..
Sper ca maine sa ma simt mai bine...
𝐃𝐨𝐮𝐚̆ 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐢
Acum 2 luni

cum era : "don't you want somebody to love?" and to love you back...
RăspundețiȘtergere