Hmm..in sfarsit acasa!Mi-era asa dor de casa..parca-mi venea sa o pup, pe bune!De familie nu mai zic...Am primit o multime de pupaturi si imbratisari si parca tot nu-mi ajung ;))
Ce-mi pare rau e ca am ajuns acasa la fel de rau precum am plecat....dar voi mai merge saptamana viitoare si la alti medici.Regret enorm si cred ca nimeni nu-si imagineaza cat de mult ma consum ca nu am putut merge in prima saptamana de practica...partea proasta e ca nici in a doua nu cred ca voi putea merge, iar peste 3 saptamani voi avea un examen....nush cum ma voi descurca....tot ce stiu e ca imi doresc enorm sa iau examenul si sa devin o asistenta medicala buna.E tot ce visez...
Nu e vorba ca dramatizez acum dar pe bune au fost momente cand mi-am dorit sa fiu o stea ( vazusem intr-un film ca cei care mor devin stele)...dar nu m-as sinucide vreodata .Numai ca...atunci cand imi e rau si am acele ameteli ...sunt praf cu moralul.In timpul micii mele "vacante" , cum imi place sa-i zic, m-am simtit bine pana joi .Atunci au inceput iar ametelile.Frate, si m-a enervat enorm o asistenta si am inceput sa plang si de nervi si de suparare.Partea proaste e ca Ralu meu m-a sunat in acel moment.Saraca , se prezinta si ma intreaba ce mai fac...iar eu i-am raspuns cu un hohot de plans.Frate plangeam...de nu mai puteam sa ma opresc.Am si speriat saraca fata...da' nu mai puteam.Din cate imi amintesc eu (iar de la o vreme am o memorie ffffffffffffffff proasta) m-am scapat si i-am zis :"vreau sa mor!".Regret dar nush ... ma prinde in cele mai aiurea momente.Pe bune!Cred ca e una dintre putinele persoane la care am plans la telefon.Oricum ii multumesc pentru vizita si-i multumesc si lu' Alex ca a adus-o!
Mi-a parut rau ca atunci cand m-am internat nu am apucat sa-i urez lu' Ony (frate'meu) LMA personal dar m-am gandit ce cadou mai frumos ii puteam da decat sa scape de mine cateva zile.S-a purtat foarte frumos cu mine.M-a vizitat si mi-a lasat pana si telefonul lui sa ascult muzica.Deci , frate, el nu facea asa ceva pentru nimeni.;)) Ii multumesc!!!Si aseara cand am venit m-a lasat sa-l si imbratisez...am si uitat de cand am facut noi asta ultima data.Gata, nu-i mai zic "prostu' familiei" de acum !!!
In aceste zile aproximativ numai familia a fost alaturi de mine .Nici nu-mi puteam dori mai mult si pentru ei continui sa lupt pentru ca nu vreau sa-i mai vad suparati din vina mea.
In aceste zile mi-am stabilit si prioritatile, sa zicem, pe anu' asta...:
1 Trebuie sa invat sa am grija de mine.Neaparat!!!Asta pentru ca eu am cam lasat pe altii sa aiba grija de mine si asta nu e normal...
2 Voi incerca sa apelez foarte putin la cei din jur.
3 Punctualitatea va deveni una dintre calitatile mele:)) Haretina va fii cea mai fericita:))
4 Voi invata sa ma plac asa cum sunt eu...cu defectele mele "fara numar" si putinele calitati.Nu e normal sa ma uit in oglinda si sa nu-mi placa absolut NIMIC la mine
5 Nu ma voi mai face de ras! Am cam inceput anu' facand asta :) si intr-un fel asta e un "dar" de-al meu
6 Voi deveni mai ambitioasa si mult mai optimista
7 Am ajuns la concluzia ca e ok sa mai traiesc in "lumea mea" uneori.Asa ma feresc eu de rautatile celorlalti.Numai ca....anu' asta voi invata cand sa "evadez" aici ...de obicei la mine era invers ,eram "high" cand trebuia sa fiu realista si serioasa.Nu va mai fii asa!
Mai sunt niste chestii spuse de Claudiu care mi se par misto si dupa care as vrea sa ma ghidez in viata.De ziua lu' Edi , Claudiu mi-a "compus" un text pe care sa i-l trimit...asta pentru ca nush..aveam emotii si as fi vrut sa-i arat cat de special a fost pentru mine, in fine...Chestia e ca textul m-a dat pe spate si o parte din ce scria acolo le-am luat ca pe niste sfaturi : "Tot ce vei pierde si vei castiga vor vorbi despre tine.Gusta fiecare zi si cere imposibilul.Fii visator in realitatea ta si lumea ti se va deschide." Frumos , nu?
De visat..visez sa termin scoala cu bine si-mi doresc sa ajut cat mai multe persoane.
Imi doresc sa le aduc si un zambet personelor bolnave si triste, asta pentru ca mie nu a avut cine sa-mi aduca.In fine...poate niste prostii pentru unii...
Si mai e o "prostie" la care visez...mi-as dori sa devin un clown sa inveselesc copilasii bolnavi...Chiar admir acele persoane...
In fine...
Revin maine cu o noua postare...
2 melodii frumi rau :
Leona Lewis - Happy
Asculta mai multe audio Muzica
Robbie Williams - Feel
Asculta mai multe audio Muzica
𝐃𝐨𝐮𝐚̆ 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐢
Acum 2 luni

Chiar ca bucur ca te-ai intors acasa..asta daca mai conteaza vorbele mele,sentimentele vad ca nu prea au dat de inteles ...chiar daca nu am venit in vizita sprijinul tot il aveai din partea noastra.:*
RăspundețiȘtergere