
Am facut de dimi un quiz : "Ce fel de animal de companie esti tu?".Bai si sunt IEPURE ;))
Rezultatul:
"Iepure
Esti timida exact ca un iepuras. Iti place sa ai la dispozitie spatiul tau si sa fii lasata in pace cu gandurile tale. Asta nu inseamna ca nu ai nevoie de afectiune, ba din contra, gandul ca cineva e langa tine si iti confera intregul sau suport te linisteste psihic calmandu-ti pe cat posibil starea continua de anxietate.
In cazul tau oamenii trebuie sa te descopere treptat; initial pari o persoana rece si retrasa pentru ca pe parcurs sa ii lasi pe cei de langa tine sa vada ca nu se ascunde nici o urma de raceala in tine ci doar putin cam prea multa neincredere in propriile forte.
Atunci cand nu te afli in mediul tau devii dintr-o data agitata ca si cum ar sta cineva la panda sa te vaneze. Astfel de stari emotionale nu iti fac insa bine prin urmare iti recomandam sa inveti sa te relaxezi. Nu poti sa treci prin viata uitandu-te intotdeauna in spate mai degraba decat inainte si fiind circumspecta fata de tot ce misca. Invata sa ai incredere in tine si vei observa ca lumea va deveni putin mai luminoasa. "
Rezultatul:
"Iepure
Esti timida exact ca un iepuras. Iti place sa ai la dispozitie spatiul tau si sa fii lasata in pace cu gandurile tale. Asta nu inseamna ca nu ai nevoie de afectiune, ba din contra, gandul ca cineva e langa tine si iti confera intregul sau suport te linisteste psihic calmandu-ti pe cat posibil starea continua de anxietate.
In cazul tau oamenii trebuie sa te descopere treptat; initial pari o persoana rece si retrasa pentru ca pe parcurs sa ii lasi pe cei de langa tine sa vada ca nu se ascunde nici o urma de raceala in tine ci doar putin cam prea multa neincredere in propriile forte.
Atunci cand nu te afli in mediul tau devii dintr-o data agitata ca si cum ar sta cineva la panda sa te vaneze. Astfel de stari emotionale nu iti fac insa bine prin urmare iti recomandam sa inveti sa te relaxezi. Nu poti sa treci prin viata uitandu-te intotdeauna in spate mai degraba decat inainte si fiind circumspecta fata de tot ce misca. Invata sa ai incredere in tine si vei observa ca lumea va deveni putin mai luminoasa. "
Hai ca m-au nimerit si de data asta :D

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu