miercuri, 17 martie 2010

back.

Update: Cred ca l-am judecat prea aspru pe Andrei...si sambata trecuta a fost chiar un ok si tare funny, chiar a mai destins atmosfera la un moment-dat


De ceva timp vreau sa incep aceasta postare dar nu stiu cum..

Vroiam sa vorbesc despre mult-asteptata "reuniune de clasa"... despre cum nu mai am nimic cu profa de sociologie...despre cum de cateva zile ma simt foarte slabita...erau mai multe dar acum nu mai se mai par atat de importante.

Sa incepem cu "reuniunea de clasa".Pai...o parte din fost clasa a profilului Real (promotia 2004-2008) a hotarat sa se intalneasca sambata, 13 Martie (am cam facut eu nazuri in legatura cu aceasta zi, superstitioasa din mine nu era de acord) intr-un bar.Am avut ceva emotii, mai ales ca eram nerabdatoare sa-l vad pe Andrei.De fapt, imi doream sa ma satur sa-l privesc :D. Bine, dupa "intalnire" m-am saturat de cat l-am privit...partea ciudata e ca m-am cam saturat de el.Am fost dezamagita ca s-a schimbat doar fizic...mi-as fi dorit sa se fi maturizat.A ramas acelasi Andrei arogant, cu mare incredere in sine (cel putin asa dadea impresia), caruia ii face placere sa rada de ceilalti.Daca m-ar intreba cineva ce m-a facut sa ma-ndragostesc de el, n-as stii ce sa-i raspund...pur-si-simplu mi-a placut totul la el! Poate ca , in mintea mea , i-am minimalizat defectele sau nush...chestia e ca de aproape 6 ani tot supin dupa el.Nush daca el a stiut vreodata despre asta dar intr-o zi o sa-i spun : "Nici nu-ti imaginezi cat de mult te-am iubit eu, fraiere!" (nush daca voi mai folosi apelativul "fraiere" sau daca voi avea ocazia sa-i spun ).

Per ansamblu , intalnirea a fost tare ok.




Impresii...

Pai...Cred ca toti ne-am schimbat de la terminarea liceului, schimbarea fizica fiind cea mai evidenta.

Cristina..sincer nu mi s-a parut prea schimbata

Valentina...parca s-a mai ingrasat si , cu riscul de a parea putin rautacioasa, tot aceeasi tocilara a ramas

Geo...pai el fizic e schimbat destul de mult, in ultima vreme am ramas placut-surpinsa de el.Tare finut..:X

Lary...el mi se pare ca s-a maturizat si-i sta bine asa

Gigi...acelasi tip amuzant si parca s-a mai inaltat putin :D

Catalin...acelasi tip ok...parca era ceva schimbat la el...dar nu mi-am dat seama ce

Andrei...cred ca am vb destul despre el

Pyf...:-? el s-a mai "implinit" , (noi, fetele i-am si remarcat fundul :-" ) si parca a scapat de complexul de inferioritate fata de Andrei



Cred ca si fetele (Raluca C. Raluca I, Arabela , Flo si Carmen) s-au schimbat..chestia e ca ne-am vazut mai des si am vazut schimbarile fizice si psihice.

Eu..cred ca si eu m-am schimbat putin...mai ales in ultima vreme:D





Acum despre profa de psihologie...

Mi-a facut joi "cado" de ziua mea...o carte scrisa de sotul ei...."Impostorul" se numeste...destul de interesanta.Acum nu mai pot fii rea cu ea pt ca as avea mustrari de constiinta asa ca ...voi incerca sa n-o mai enervez..

Trebuie neaparat sa scriu ce am visat azi-noapte.Sunt sigura ca de vina e filmul ce l-am vazut duminica cu Haretina, era cu niste gandaci...Da' eu am visat ca ploua cu...viermi , frate!!!Asa cosmar n-am mai avut de ceva timp...Bine, la mine e ceva normal sa visez diferite moduri in care s-ar sfarsii lumea...da' asta a fost tare...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu