miercuri, 8 iulie 2009

Leapsa....de la Dreamgirl

Mi-am permis sa iau leapsa care suna cam asa: "Imaginează-ţi că mai ai 3 zile de trăit şi spune cele mai importante 5 lucruri pe care le-ai face în timpul rămas."
Trebuie sa mentionez ca 3 zile sunt exact cat mi-ar trebui sa-mi inchei ,intr-un fel , socotelile cu viata.
De multe ori m-am gandit la asta si intr-un fel mi-am facut sa zicem...un plan
In prima zi mi-as incheia socotelile cu parintii si prietenii.Adica le-as spune parintilor, bunicii, chiar si fratelui si prietenilor ca-i iubesc si ca le multumesc;lu' Eddy i-as cere iertare...si pentru ce n-am facut....l-as ruga sa ma ierte daca i-am pricinuit vreo suparare.Apoi le-as lua pe fete si am petrece inca o seara numai a noastra.
In a doua zi as avea curajul sa-i zic lu' Andrei cat de mult il iubesc.Doar asa el va afla cat tin eu la el...altfel nu mi-as raci gura degeaba.
Seara as pleca la mare singura....
A treia zi as petrece-o pe plaja iar daca as putea sa-mi aleg cand si cum sa mor... as vrea sa mor in somn iar cu 5 minute inainte sa adorm as fuma o tigara si as bea un pahar de vin....
Daca ar fi sa mor singurul meu regret ar fi ca n-am intalnit dragostea.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu