
Am mari emotii pt examenul de maine...Sper sa ma descurc...Mi-a fost greu sa invat in 2 zile ce ar fi trebuit sa-mi ia 4 zile ca retin ceva din cartea aia.....cu biologia a fost putin mai greu, chimia si psihologia piece of cake....M-ar fi ajutat mai mult daca in liceu as fi fost mai atenta la orele de biologie....dar eu ...preferam sa chiulesc (marea mea pasiune) sau sa o ignor de diriga.
Mi-am pus toate sperantele in asta.Pentru prima data in viata am si eu ambitie...si vreau mai mult...De obicei ma multumeam cu ce pica...imi doream unele lucruri dar nu faceam ceva ca sa le obtin si la primul obstacol renuntam....Asta ma pricep sa fac cel mai bine SA RENUNT.De data asta o sa fie altfel...imi doresc sa fie altfel...imi doresc SA REUSESC.
De cateva zile prea traiesc in "lumea mea"...sunt visatoare,optimista ,nu fericita...doar multumita.Nu-mi mai pasa de ceilalti - nu ca mi-ar fi pasat vreodata prea mult- si nu mai sper sa gasesc love of my life-pentru ca nu mai cred in minuni. Nush cat e de bine...dar mie nu-mi displace deloc starea asta
Imi doresc mult sa citesc....Luni, cand am fost sa ma inscriu, mi-am cumparat prima mea carte...e de Mihail Drumes si se numeste "Cazul Magheru"...de-abia astept sa o citesc....Tot luni dupa ce mi-am cumparat cartea,in timp ce treceam prin pasajul pietonal de la Obor, am avut- nu stiu daca sa spun- norocul sau onoarea sa ascult 2 tipi ce cantau SUPERB (trec aprox o data pe saptamana pe-acolo si a fost prima data cand i-am vazut/ascultat)...si cum eram eu super-incantata de achizitia facuta si mergeam asa vesela aud:
"Daca ai stii ce bine-mi pare
Zi de zi cand tu apari in calea mea.
Daca ai stii cum m-am simtit de fericit
Cand mi-ai zambit, nu pot uita.
Daca ai stii ca exista
Cineva ce te iubeste pe-ascuns "
Versurile astea mi-au facut ziua PERFECTA.Parerea mea e ca tipii aia cantau mult mai frumos decat Directia 5.
Daca i-as mai intalni si maine...ar fi foarte frumos...desi nu prea cred...as fi prea norocoasa:D
Directia 5 - Daca ai stii
Asculta mai multe audio Muzica
Mi-am pus toate sperantele in asta.Pentru prima data in viata am si eu ambitie...si vreau mai mult...De obicei ma multumeam cu ce pica...imi doream unele lucruri dar nu faceam ceva ca sa le obtin si la primul obstacol renuntam....Asta ma pricep sa fac cel mai bine SA RENUNT.De data asta o sa fie altfel...imi doresc sa fie altfel...imi doresc SA REUSESC.
De cateva zile prea traiesc in "lumea mea"...sunt visatoare,optimista ,nu fericita...doar multumita.Nu-mi mai pasa de ceilalti - nu ca mi-ar fi pasat vreodata prea mult- si nu mai sper sa gasesc love of my life-pentru ca nu mai cred in minuni. Nush cat e de bine...dar mie nu-mi displace deloc starea asta
Imi doresc mult sa citesc....Luni, cand am fost sa ma inscriu, mi-am cumparat prima mea carte...e de Mihail Drumes si se numeste "Cazul Magheru"...de-abia astept sa o citesc....Tot luni dupa ce mi-am cumparat cartea,in timp ce treceam prin pasajul pietonal de la Obor, am avut- nu stiu daca sa spun- norocul sau onoarea sa ascult 2 tipi ce cantau SUPERB (trec aprox o data pe saptamana pe-acolo si a fost prima data cand i-am vazut/ascultat)...si cum eram eu super-incantata de achizitia facuta si mergeam asa vesela aud:
"Daca ai stii ce bine-mi pare
Zi de zi cand tu apari in calea mea.
Daca ai stii cum m-am simtit de fericit
Cand mi-ai zambit, nu pot uita.
Daca ai stii ca exista
Cineva ce te iubeste pe-ascuns "
Versurile astea mi-au facut ziua PERFECTA.Parerea mea e ca tipii aia cantau mult mai frumos decat Directia 5.
Daca i-as mai intalni si maine...ar fi foarte frumos...desi nu prea cred...as fi prea norocoasa:D
Directia 5 - Daca ai stii
Asculta mai multe audio Muzica

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu