marți, 10 februarie 2009

Lucruri noi.......

Uite mai ca m-am si angajat ca...secretara:D Am emotii mari...nu stiu ce o sa urmeze...mai ales ca ma consider buna de nimic.Nush nici sa fac macar o cafea...nu's obisnuita sa muncesc.Oare o sa ma descurc?Sper ca da....dar....:(((
Doamne o sa ma o multime de responsabilitati....Ce o sa ma fac?Mor de frica!!!
Azi am mai facut un lucru nou...am mers la o manastire din Tiganesti...bine am mai fost tot azi la Cernica dar nu m-a impresionat prea mult.In schimb cea de la Tiganesti a fost super...mi-a placut enorm atmosfera de acolo...era atat de liniste.Parca iti era teama sa vorbesti ca nu strici totul.Nu am cuvinte.A fost super.Nu pot descrie sentimentele care le-am avut atunci.
Recunosc eu nu merg prea des la biserica pentru ca nu suport babele...dar acolo nu era nimeni si in linistea aia iti puteai auzi gandurile si puteai vorbi cu Dumnezeu fara sa te deranjeze nimeni sau sa-ti distraga atentia...erai doar tu si El.
Acolo as merge de fiecare data cand as vrea sa ma reculeg,sa-mi reincarc bateriile.
Sper sa ajung cat mai curand acolo....cred ca o sa am mare nevoie

2 comentarii:

  1. In primul rand felicitari. Nu e foarte complicat sa muncesti, mai greu e sa faci o treaba buna si sa fi apreciat/(a). Cu timpul te vei obisnui si ti se va parea banal si super simplu. In legatura cu biserica nu stiu de ce toata lumea se duce la biserica doar cand au nevoie de Dumnezeu, de ce nimeni nu se duce pur si simplu sa multumeasca pentru ca exista, ca traiesc, iubesc si multe altele.
    Ce pot sa zic decat spor la treaba si ai grija cu trezitul devreme.
    Numai bine!
    Raindrops

    RăspundețiȘtergere
  2. Doamne Dumnezeul meu
    Vreau sa ma calugaresc si eu
    Babele nu imi "convine"
    Pot sa iti vorbesc de acasa de la mine?
    Hai sa ne aducem aminte de Dumnezeu din Paste in Craciun sau mai bine zis de la Oua pana-n Brad. Si aia cu babele este motiv sa nu te duci la biserica? E mai grav sa zici ca nu te duci din cauza babelor decat sa te duci acolo sa barfesti.
    Religia te invata ca Dumnezeu este pretutindeni si nu poti vb cu el doar in Biserica, deci adu-ti aminte de el mai des, nu doar cand vezi o Biserica.
    Multumeste-I in fiecare zi ca poti sa te trezesti si sa te bucuri de frumusetile vietii.

    RăspundețiȘtergere