luni, 16 februarie 2009

Love sucks....



Ieri unei prietene i s-au dat "papucii".Sincer mi-a parut rau pentru ea.Stiu ca a facut multe greseli si nu a tinut cont de sfaturile mele (de fapt cred ca parerea mea nu mai conteaza pentru ea) dar pana nu dai singur cu capu' de perete nu te inveti minte.... mi-e mila rau de ea si stiu prin ce trece.Stiu ca in asemenea momente nimic nu te poate face sa te simti mai bine si doar tu te poti ajuta si imbarbata cel mai bine.
Asta m-a facut sa-mi dau si eu seama de unele lucruri si am revenit la gandirea mea de acum 2 luni....Dragostea nu exista si e doar o simpla iluzie.Dragostea e o MARE PACALEALA!
Si ma enerveaza ca pentru a avea dragostea cuiva facem totul: ne trezim dimineata,muncim,luptam si chiar murim.O MARE PROSTIE!!!!De ce atunci cand suntem indragostiti nu ne mai gandim la noi prima data si apoi la celalat?.....nu, noi ne gandim cum sa-i fie mai bine celuilalt....si uneori pe celalat il doare in *** de noi.
LOVE SUCKS oameni buni!!!! (vrioam sa scriu in lb. romana dar suna mai urat:D).
Ma uit in jurul meu si nimic nu ma convinge ca ma insel....asa ca o sa raman la parera mea.

Un comentariu:

  1. Imi pare rau pt prietena ta, dar asta e viata , iubim , de despratim , iar iubim si poate ne casatorim. Asta e ciclul vietii nu ai ce sa faci. Chiar daca tinea cont de sfaturile tale tot la fel s-ar fi intamplat. Asa sunt baietii profitori dar nici cu fetele nu imi e rusine , sunt dispuse la orice pentru a isi atinge scopul.
    Dragostea e pacaleala doar pentru cei ce cad plasa ei. In loc Love sucks puteai sa zici iubirea e nasoala.

    Numai bine,
    Raindrops

    RăspundețiȘtergere