joi, 25 februarie 2010

Si uimirea...


Hmmm....trebuie sa spun cat de uimita am fost ieri..;))
Pai..stabilisem o intalnire a vechii gasti de fete (a lipsit Raluca din pacate...:D).Zis si facut.Numai ca in timp ce o asteptam pe Ralu ne intalnim cu doi fosti colegi de clasa din liceu Lary si Geo(noi, gasca de fete fiind tot foste colege).Si uimirea...Frate , cat s-a schimbat Geo :-o Oh my God!!Bine, daca-l vezi din departare, primul lucru care-ti vine in minte :"asta s-a certat rau cu frizeru"....da' daca-i iei seama mai bine...:-?chiar interesant.Oricum , ma tot uitam la el si nu-mi venea sa cred cat de mult s-a schimbat.In perioada liceului era genu' de tip caruia nu-i placea sa iasa in evidenta si nici nu iesea prea mult....Dar facusem cu ceva timp in urma un fel de "sondaj" si la inceputul clasei a IX fetele il cam placeau pe Geo si ni-l aminteam cu tricolul lui bleu si avea o chestie la mana.....S-a schimbat muuuuuult de atunci.A fost o surpriza cand am auzit ca a dat la "Regie si film"....In timpul micii noastre discutii a venit Lary cu ideea sa facem un fel de "reuniune de clasa".O idee interesanta ....Sa vedem ...poate o punem in aplicare...
Oricum ieri ne-am revazut o multime de fosti colegi de clasa ....spre dezamagirea mea , Andrei n-a prea iesit din casa =((

Intalnirea cu fetele a fost misto si chiar mi-era dor sa ne intalnim toate..
Fotografia de mai sus imi aminteste de mine in perioada liceului (cu mici exceptii)..mai ales rucsacul tipei.Avem si eu unul asemanator...doar ca era albastru si la un moment-dat l-am inlocuit pe Alexutu (o maimutica cu un fes tare funny) cu o broscuta testoasa, mi se parea ca ma caracterizeaza mai mult.Mi-e dor de anii de liceu....Cine ar fi crezut ca voi gandi asa...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu