duminică, 22 noiembrie 2009

Today



-Ce faci ma duminica, mergi la vot?
- :)) O nuuuuuuuuuu!!!Prefer sa pierd vremea
-Atunci hai pe la mine sa facem clatite .Ma sacrific sa ma ingras cu un kg....
-Moa....pai asa ramane

Chiar aveam pofta de clatite si oricum aseara am mancat destul de mult asa ca asta e ...mai fac ceva excese si azi...oricum s-au dus dracu cele 45 de kg ale mele.Dar de luni , gata!
Parca nu-mi ajunge timpul sa fac tot ceea ce-mi doresc.Am atatea de facut si n-am reusit sa rezolv decat o parte din ceea ce as fi vrut eu sa fac...Tre' sa m-apuc de invatat serios, in primul rand.Mi-as fi dorit ca toamna asta sa merg in Parcul Bazilescu - e singurul parc in care toamna nu nu mi se pare deprimanta- sau macar in Stirbey.Mi-ar fi placut sa ma joc cu frunzele.Dar nu e timpul pierdut, poate zilele astea am sa-i fac o "vizita" Parcului Bazilescu.Nu e foarte mare...dar mie imi place mult.Ma amuza la el ca arata ca si cum ar fi compus din doua parti...una in care sunt iarba si frunze si cealalta in care sunt doar frunze.Amandoua sunt la fel de frumoase si-mi plac in egala masura..
In fine...sper ca ziua de azi sa nu fie prea obositoare..

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu