Mda...iar am cazut in butoiul cu melancolie in seara asta....Pana sa intru azi pe mess chiar eram happy...si visatoare...Parca nimic nu ma putea indispune....Dar m-am inselat...:)) :))
Azi am fumat prima tigare dupa mult timp.:X:X:X...Am incercat sa am bucur de ea,gandindu-ma la zilele cand imi doream mult,atat de mult sa trag macar un fum....Si n-am mai rezistat.Am rugat o colega sa-mi dea o tigare si am aprins-o cu putina frica..Mi-am anuntat colegele+colegu' daca e sa mor sa-mi aprinda o tigare si nu o lumanare si oricum vis-a-vis de scoala e un magazin de servicii funerale+flori...deci n-aveam de ce sa-mi fac griji.In cel mai rau caz...putea sa mi se faca rau si sa ma chinui.Si ..culmea nu mi s-a facut...Bine, mancasem inainte destul de bine...
La ora de "Nursing" am inceput sa vorbim cu diriga de tot felul de boli...si am intrebat-o...daca am facut colica biliara de ce n-am voie sa fumez???Vroiam o explicatie....Ea mi-a spus ca n-ar avea nici o treaba fumatul cu ce am facut eu....Am facut ochii mari si i-am multumit ca mi-a facut ziua mai frumoasa.Apoi am inceput sa ma gandesc...."Cine a gresit?" si in plus nu mi se mai parea atragatoare ideea de a fuma...Si am decis: ma las de fumat!!Nu pentru ca trebuie ci pentru ca vreau!Si asa vad cat de ambitioasa sunt.Daca reusesc sa ma las, insemana ca sunt mai ambitioasa decat cred eu...
De cateva zile m-am apucat de "Elevul Dima dintr-a saptea" de M.Drumes. Foarte draguta cartea...imi place destul de mult si poveste de dragoste dintre G.Dima si Lotte.Am citit in prima parte ceva foarte dragut si care mi-a adus aminte de cineva...Ei au cumparat un bilet de loterie si in cazul in care vor castiga , asta va fi un semn ca ei ar trebui sa se casatoreasca.Culmea, au castigat!
Asta mi-a adus aminte de o perioada cand cineva spusese ca o sa joace la Loto si ma intrebase daca va castiga ce am sa fac cu banii( convenisem ca-i vom face 50/50, parca..)...imi amintesc doar ca-i spusesem ca as da la M.V si m-as muta in Iasi ..iar la el am retinut doar ca s-ar muta in Buftea...Si ma gandeam ca tot despartiti am fi;))
Azi de dimineata am reascultat o melodie pe care in liceu o adoram...si am ramas uimita ca mai stiu versurile..Si iar in drum spre maxi incepusem sa o fredonez:X:X:X
𝐃𝐨𝐮𝐚̆ 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐢
Acum 2 luni

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu