vineri, 23 octombrie 2009


De ieri mi-am pus la avatar aceasta fotografie...O ADOR...Nu o mai pusesem din decembrie si mi-era dor..Pe atunci mi se parea mie ca ma caracterizeaza destul de mult..
Cineva ma intrebase la un moment-dat de ce cred eu ca ma caracterizeaza...Ca si raspuns am inceput sa-i spun cum vad eu fotografia.Fata sta intre doi pereti ca sa se simta protejata... pozitia ei...ea sta asa pentru ca e trista si ghemuindu-se ,intr-un fel, se apara de "loviturile" date de cei din jur ;are ochii inchisi pentru ca viseaza...asta e singura ei arma impotriva celorlalti.
De obicei ,eu cand plang stau ca si ea.

Melodia e o completare a fotografiei..e trista dar parca iti alina sufletul.Mi se pare a fi ca si o mangaiere a mamei care-ti spune ca "totul va fi bine".Imi place melodia..

Hai ca am aberat prea mult pe ziua de azi...Cred ca de obosita fac asa..



Loreena McKennitt - Tango To Evora
Asculta mai multe audio Incredibil

Un comentariu: