
"Si atunci prefer singuratatea mea.Daca incerc sa fug de ea acum, niciodata nu-mi voi mai intalni perechea.Daca o accept in loc sa lupt impotriva ei, poate ca lucrurile se vor schimba.
Am vazut ca singuratatea este mai puternica atunci cand vrem sa o infruntam dar devine slaba cand o ignoram"
(Paulo Coelho- Vrajitoarea din Portobello)

Singuratatea e cea mai urata. Mi-e groaza de ea. Oricum, frumos citatul. :D
RăspundețiȘtergere