miercuri, 4 martie 2009

O zi super......

Azi a fost o zi super....am facut iarasi lucruri noi.....Am incercat sa invat sa merg cu rolele(rusine sa-mi fie ca pana la varsta asta nu stiu)...exceptand faptul ca am cazut si m-am lovit la mana(na ca acum ma doare in cot....si inca cum) chiar a fost o experienta interesanta.La un moment dat fetele m-au lasat singura si am luat-o usor usor la vale...am si cazut si "nemernicele" nici nu m-au ajutat dupa ce ca ma durea mana ...m-au lasat vre-un minut sa ma chinui...pana la urma m-am ridicat....dar asta mi-a facut bn...asa mai invat si eu sa ma descurc singura.
Saraca Arabela cata rabdare i-a trebuit sa-mi explice miscarile si sa se tina dupa mn....sau mai bine-zis eu sa ma tin de ea dar saraca n-a comentat nimic...m-a inteles....chiar incepuse la un moment-dat sa faca aceleasi miscari ca si mine si zicea:"1,2...1,2".Nu spun ca apoi eu ca sa ma concentrez si sa nu-mi mai tremure picioarele incepusem numai "1,2...1,2"...pana la urma cica am invatat si eu sa merg cu rolele....nu prea bine dar in fine....Tot ce sper e sa nu ma mai doar mana atat de rau....
Si un mesaj pentru fete:VA IUBESC FIR'ATI VOI SA FITI DE SIMPATICE!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu