
Pentru unii nu inseamna cine stie ce....dar pentru mine inseamna foarte mult.Azi a murit un membru al familiei mele...motanul meu Daniel.Era pisica neagra care-mi purta noroc...il iubeam....era copilul meu.Il aveam de cand era pui....toata lumea il iubea pentru ca era bland si atat de dulce.....Nimeni nu-l va inlocui.
Pana si toti cainii mei il placeau...mai ales cel mic...dormea cu el in cusca...era prietenul lui...se juca cu el si-l mai lingea cand era gelos.Si acum imi aduc aminte cand a "nascut" Miti (pisica mea)...o saruta...am ramas uimita cand i-am vazut.
Eu si Ony( my bro) i-am pus numele Daniel pentru ca era sperios...si atunci era la TV reclama de la Sprite cu :"Daniel tu esti mai presus decat frica"...ne-a amuzat atat de tare incat i-am pus numele asta.
Ma dore sufletu' ....si nimic nu ma va face sa ma simt mai bine....

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu