marți, 31 august 2010

Dematurizarea!!!


"Ai grija ce-ti doresti ca se poate intampla!"
Pana ieri ,cand am reflectat eu asupra ceea ce mi se intampla, nu credeam in sintagma asta.Eu imi doream , pe langa multe alte chestii, sa ma maturizez.Si cred ca am cam facut-o ...Numai ca ..nu-mi place deloc.Maturizarea mea n-a survenit doar pentru ca mi-am propus eu ci unele evenimente din viata mea au facut sa se intample asta.Cred ca fiecare eveniment important din viata noastra ne schimba pe dinauntru, mai mult sau mai putin, fara ca noi sa vrem asta.Nu-mi place cum sunt acum si am sa fac ceva in privinta asta! Am devenit un om trist.Asta imi displace cel mai mult la "schimbarea " asta.Pentru mine "trist" insemna lipsa poftei de viata si faptul ca rad destul de rar.Nu prea ma mai amuza nimic cu adevarat si de aceea rad f putin.Sunt mult mai nepasatoare si destul de egoista in ultima vreme.Nush cat de bine e...Ma gandesc ca, daca voi continua asa ...voi ajunge un om fara suflet si nu as vrea sa se intample asta.Asa ca ...de azi ...incepe DEMATURIZAREA!!!
Primu' pas : ma voi urca inapoi pe noru' meu !!


"Vreau sa traiesc, sa nu imbatranesc,
Vreau sa iubesc si sa uit sa cresc."

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu