marți, 31 august 2010

:D

"Fericirea de a fi iubită " este un articol misto dar mi-a placut comentariul unei tipe :
"... dar ce te faci atunci cand celuilalt ii este frica sa isi dea voie sa iubeasca pentru ca a suferit prea mult, a "iubit pe cine nu trebuia"? Atunci cand el fuge pentru a nu mai suferi, iar tu iti doresti asa de mult doar sa il ai langa tine? Cum ii poti explica, ca langa el esti alt om si ca iti doresti sa fii asa tot timpul? Si ca nu poti trai toata viata intr-un glob de sticla, ca trebuie sa risti, si sa te lasi "dus de val", sa faci asa cum simti? Ca nu toti oamenii sunt la fel, si ca daca a suferit din cauza cuiva, nu trebuie sa sufere si din cauza ta? Ca e asa de frumos sa iubesti, daca ai putin curaj...? cum il poti face sa inteleaga toate astea?"



Un comentariu: