marți, 23 iunie 2009

Prost sa fii, noroc ca esti...


Azi m-am trezit cu o stare super naspa...trebuia sa invat pentru examen ,pentru ca ieri nu am avut deloc chef, dar am preferat sa stau si sa-mi plang de mila.Si uite asa am plecat la examen cu gandul sa fac un test : cat de ghinionista sunt.Ajung in fata calculatorului si ma apuc sa le pun la nimereala....astept rezultatul ,recunosc ca am avut emotii, si vad 60 din 120 de puncte.Stupoare!Am luat 5 :O.Nu-mi venea sa cred!Eu ma consider cel mai ghinionist om de pe Pamant....si uite ca am si eu o data noroc.Parca ma enerva asa...ca eu venisem la examen pregatita,moral , sa-l pic si eu ce fac...il iau :D
Mi s-a mai intamplat ceva ciudat azi.Pe drum incepuse ploaia...toata lumea avea cate o umbrela deschisa numai eu o aveam inchisa ...nush simteam nevoia sa merg prin ploaie....Faza ciudata a fost ca aveam impresia ca stropii de ploaie nu ma ating.Pe bune!In lacuri se vedea ca ploua destul de tare , numai ca eu cand puneam mana in cap,parul meu nu era ud.Ciudat!
Starea de cacat inca o am...parca nu vreau sa scap de ea.Nu prea am chef as ies pe afara parca m-as apuca de Lorelei desi imi zisesem ca nu citesc nimic atata timp cat sunt in sesiune....dar nu ma pot abtine.
Imi place sa ascult melodia asta cand am o stare mai naspa....ii pun ce versuri ce vreau eu...si parca apoi ma linistesc


lullaby Goran bregovic
Asculta mai multe audio Muzica

2 comentarii:

  1. Dudule...in primul rand Felicitari (nu ti-am dat mesja de incurajari, pt ca is in perioada de gratie)
    Ai noroc, ti-am mai spus asta! Acum invata sa profiti de el.

    Si eu m-am apucat de lorelei..dar a venit sesiunea si am lasat-o balta; Dar de vineri ma apuc iar :X

    RăspundețiȘtergere
  2. Cred ca pana la urma esti asa cum te simti. Daca te consideri o persoana norocoasa, chiar asta o sa fi. Si eu am avut o stare naspa mult timp, dar am inceput sa gandesc pozitiv si observ ca incet incet, viata mea se schimba. In bine. Succes!

    RăspundețiȘtergere