vineri, 4 septembrie 2009

Leapsa..

Leapsa o am de la Andra si ieri cand tot nu aveam ce face -asta pt ca ameteala aia nenorocita nu m-a slabit de o saptamana-m-am apucat sa scriu pe niste coli 99 de lucruri despre mine...chiar mi-a luat gandul de la multe.Asa ca...cele 99 de lucruri despre mine:

1 Nu suport mincinosii
2 Imi place ciocolata alba
3 N-as putea trai fara muzica
4 Ma relaxeaza sa ascult Magic FM
5 Nu retin numele persoanelor din prima..niciodata
6 Nu sunt atenta la detalii
7 Cred in Dumnezeu dar..
8 Nu imi place sa merg la biserica,prefer manastirile ...asta pt ca ma pot ruga in liniste
9 Desi nu par..sunt destul de puternica
10 Persoanele care imi intra la inima ies foarte greu de acolo
11 Imi place sa fiu indragostita
12 De cele mai multe ori nu-mi place sa fiu in centrul atentiei
13 Ador imbratisarile si de aceea..
14 Sper ca intr-o zi sa particip la Free Hugs
15 Cica as fi amuzanta atunci cand sunt nervoasa iar asta-mi displace pentru ca vreau sa fiu luata in serios
16 Uneori fac glume bune
17 Cred in dragostea la prima vedere
18 Tin mai mult la buni decat la parintii mei
19 Plang atunci cand vad vre-un animal ranit

20 Mi-as fi dorit sa devin medic veterinar
21 Mai fac din cand in cand pe "megastarul" si incep sa fredonez melodia lu' Enrique "Somebody's me"
22 Mi se intampla sa ranesc oamenii fara sa-mi dau seama
23 Imi rod unghiile
24 Imi place sa citesc
25 Sunt sensibila
26 Imi place la nebunie sa rad si de aceea..
27 Imi sunt foarte simpatice persoanele care ma fac sa rad
28 Nu imi place singuratatea dar am invatat sa traiesc cu ea
29 Nu ma pot uita la filme singura
30 Nu pot manca singura
31 Gatitul nu-i una dintre indeletnicirile mele (cele cateva semne de pe mana sunt dovada :D )
32 Am plans de fericire o singura data
33 Mi-as dori sa fiu mai egoista
34 Imi iubesc prietenele
35 Apreciez persoanele care-mi spun verde-n fata ceea ce au de spus
36 Detest lasitatea
37 Tin cu DINAMO din clasa a IV- a
38 Imi doresc un baietel, iar numele lui o sa fie Andrei
39 Imi place sa cred ca nu exista oameni rai
40 Sufar cand cineva ma raneste fara motiv
41 Nu suport ca cineva sa ma loveasca
42 Mi-e dor rau sa fumez
43 Ma enerveaza cand sunt obligata sa fac ceva
44 Nu ma pot preface ,si asta nu-i un avantaj
45 De putine ori mi se intampla sa mint
46 Sunt foarte uituca
47 O singura persoana am urat si urasc
48 Indiferenta ma doare cel mai tare dar..
49 Tot indiferenta e una dintre "armele" mele
50 Ma atrag baietii cu parul cret :X
51 Sunt mandra de zodia mea
52 Primavara e anotimpul meu preferat
53 Ador mirosul de iarba proaspat-taiata
54 Crinii sunt florile mele preferate
55 Singurul ceai pe care-l pot bea e ceaiul verde
56 Inca mai sper ca o sa se gaseasca cineva care sa ma suporte
57 Exagerez cand e vorba de sentimentele mele, ce-mi mai place sa dramatizez..
58 Sunt praf la sport
59 Nu refuz niciodata pliantele din respect pt cei care le impart
60 Superficialitatea e unul dintre defectele mele
61 Nu-mi stiu numerele de telefon
62 Ma prind greu (prietenii stiu :D )
63 Imi plac iesirile cu fetele
64 Sunt o visatoare ( mi-a placut ce a scris Claudiu la un moment-dat ai am luat-o ca pe un sfat : "Fii visator in realitatea ta si lumea ti se va deschide!" )
65 Imi place limba franceza
66 O admir pe Audrey Hepburn
67 Nu-mi plac filmele de actiune
68 Il ador pe Dr. House
69 Mi-as dori sa pot citi gandurile oamenilor
70 De cele mai multe ori sunt imatura si iresponsabila
71 Am un stres : sa nu deranjez!
72 Inca mai sper ca el sa ma caute intr-o zi si o sa sper asta pana in ultima clipa a vietii mele
73 Vreau un VW Beetle ,galben cu floricele
74 Imi place (non)culoarea negru
75 M-am saturat de ameteala asta nenorocita
76 Putine lucruri ma intereseaza cu adevarat
77 As vrea sa fiu mai ambitioasa
78 Vorbesc numai aiureli cand mi-e foame, sete sau sunt obosita
79 Una dintre "replicile" mele celebre e :"hey sunt Nikko"
80 Ziceam "la naiba !" dinainte ca Bendeac sa faca celebra aceasta replica
81 Imi place istoria
82 Nu agreez rromii si ungurii
83 Imi inveseleste fiecare dimineata emisiunea lu' Mircea Badea
84 Cartea preferata e "Agonie si extaz"
85 Fetele nu-mi inteleg gusturile la baieti si asta ma amuza teribil
86 Vreau sa ajung la 43 de kg
87 Sunt curioasa
88 Daca ar fi sa-mi doresc ceva ...mi-as dori nemurirea
89 Imi plac a nebunie fotografiile cu papadii si margarete
90 Ma bucur ca un copil in preajma clovnilor
91 As mai spune ceva de clovni dar ...ma abtin
92 Cand sunt bolnava sunt ca un urs, zic "mor! mor!" dar nu ma tin de cuvant
93 Ma enerveaza persoanele care se cred mai importante decat sunt
94 Imi place sa joc tot felul de joculete tampite

95 Mai bine mor decat sa ajung un om ratat
96 Nu ma pricep sa consolez oamenii dar..
97 Ma pricep sa ascult problemele oamenilor
98 Imi trece foarte repede supararea
99 Nu stiu sa dansez

Un comentariu: