Cand veneam de la CEC Bank cam amarata -asta pt ca o #$@##$#^& de acolo mi-a facut o faza naspa- (i-am cam umplut frigiderul in toamna asta) ma intalnesc cu un fost coleg de liceu...Chiar daca eram eu putin ametita si nu vedeam perfect el mi-a atras atentia din departare...parca avea o aura asa (e a doua persona la care am vazut asta)...Si mergea el cu mainile in buzunar si era asa sprinten....Ne-am salutat si parea atat de fericit.L-am invidiat...chiar l-am invidiat.Aura asta am mai vazut-o la Raluca intr-o noapte..era atat de fericita si m-am bucurat mult pt ea.
Din cauza asta l-am invidiat:
- Eu cred ca sunt defecta
- De ce?
-Pai..daca asta imi doream...de ce nu sunt fericita?
-Ca inca nu ai inceput sa vezi cum este
-Se poate..dar tot cred ca sunt defecta
-Poate ca dorinta de a ajunge la asistente era doar un moft
-Ma nu cred...ca doar na..am plans de fericre cand am aflat ca-mi dau bani
dar eram fericita...ca aveam intr-un fel totul
aveam un prieten..care a doua zi a disparut...niste parinti care simteam ca ma iubesc.. si prieteni.Doar prietenii n-au picat :))
-Iti mai trebuie un strop de iubire..si totul o sa se schimbe
-Cred..
𝐃𝐨𝐮𝐚̆ 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐢
Acum 2 luni

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu