duminică, 16 mai 2010

Dezastru...

Frate, inca o dovada ca sunt un dezastru in bucatarie..:))
Ma apuc eu acum juma' de ora sa fac clatite.Ma gandesc eu..."cat poate fi de greu , frate, sa faci niste amarate de clattite?".
Ba si-am pus prea mult zahar in compozitie si mi s-au lipit clatitele .Moa, si ce scandal am facut eu cand au vrut ai mei sa m-ajute si dupa 10 min m-am intors cu coada intre piciore la ei.Tata a dat verdictul :" la gunoi cu ea ( compozitia)!" si uite-asa am iesit cu mandria sifonata si nu numai caci, bineinteles, m-am si ranit....o arsura pe mana dreapta si inca una pe mana stanga.
God, daca nici clatite nu's in stare sa fac...de altceva ce sa mai zic.
Baiatul visurilor mele trebuie neaparat sa stie sa gateasca sau, daca stau bine sa ma gandesc,...viitorul meu sot trebuie sa stie sa gateasca altfel face foamea sau va manca la ma'sa :))

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu