duminică, 28 noiembrie 2010

back to life, back to reality...

Cred ca m-am trezit ...
Pana acum 1 luna si ceva..eram atat de bine ,era un echilibru in viata mea.Chiar simteam ca ma schimbasem..in bine, culmea e ca si ceilalti observasera schimbarea.Si cand mi se spunea cum eram inainte..nu-mi venea sa cred.Chiar eram un om trist, desi eu refuzam sa cred asta.Si ma schimasem, eram impacata cu mine, ma bucuram de oameni si lucruri simple.Si acum fac asta doar ca nu cu aceeasi intensitate. De cand a aparut Ilias...mi-a cam distrus "echilibrul" meu.Dar na..ce-si face omu' cu mana lui, lucru manual se numeste, si eu mi-am facut-o cu mana mea. La inceput a fost chiar frumos ( de-fapt cred ca toate inceputurile sunt frumoase) si-mi placea la nebunie sa visez cu el, de-asta cred ca mi-a intrat atat de repede in suflet..deoarece el e persoana cu care am inceput sa visez.Vai si ce frumos e sa visezi!!!Cum o sa facem noi totul IMPREUNA....Imi placea la nebunie accentul lui sau cat ma mai amuza cand injura in lb greaca :)))..ba si se punea la mintea mea ;)) Dar mi-a spus sa am grija cu grecul...ca de obicei, eu n-am avut si i-am dat mai multa importanta decat ar fi trebuit, era o vreme cand si el facuse asta..eram eu, el si restul lumii...
Acum nush...cred ca ne-am cam plictisit unul de celalalt.Eu, una, sigur m-am plictisit de el...dar a ramas "dependenta" aia fata de el.Cred ca acum mai vorbim din obisnuinta....
Din fericire pentru mine, incet, incet mi se ia valul de pe ochi si incep sa ma trezesc la realitate.Sper ca si faptul c-o sa plece o saptamana in Grecia o sa m-ajute sa-mi pun ordine in viata si mai ales in ganduri.
Nu cred ca am dat-o iar spre latura emo ..doar ca sunt putin "ratacita".

De maine...o sa fiu EU, mai plina de viata si impacata cu ea !!!!

2 comentarii:

  1. eu unu cand dau peste probleme nu numia de genul asta dar de tot felul,recit un cantec "Don't worry be happy
    In every life we have some trouble
    When you worry you make it double
    Don't worry, be happy..."
    Nu stiu de ce dar eu sunt de parere ca nu ajuta cu nimic sa fii trist

    RăspundețiȘtergere
  2. Ai dreptate ca nu te ajuta cu nimic sa fii trist..dar uneori nu poti fii altfel:D

    Imi place cantecul mult .Ms :*

    RăspundețiȘtergere