Tocmai am terminat de citit blogul meu de anu' trecut , luna decembrie. Am observat ceva diferente fata de felul in care sunt acum...Parca ceea ce mi s-a intamplat nu a fost aproape acum un an..ci mult mai demult.
Anu' trecut de ziua mea imi dorisem "multa sanatate" .Mi-am primit cadoul ceva mai tarziu, dar l-am primit si am invatat sa apreciez mai mult viata de "om sanatos".
La scoala imi dorisem sa cunosc pe cineva sa fie pentru mine cum mi-a fost Ralu in liceu. Dumnezeu a facut sa ma-nprietenesc cu doua fete exceptionale.Consider ca si ele au fost "vinovate" pentru schimbarea mea in bine.Ma ajuta foarte mult sa rad pana imi dadeau lacrimile in fiecare zi.
Am mai vazut ca una dintre dorintele mele era "sa fiu mai mult cu picioarele pe Pamant".O prostie!!! Nu stiu daca ma voi schimba vreodata.asa sunt eu ... o aeriana.Si deocamdata mi-e bine asa.
Mai vazusem una dintre discutiile mele cu Marian ;)) De la ultima noastra "cearta" nu am mai vorbit atat de mult.Cred ca ne-am cam schimbat.Nu mi-e dor de el! doar un singur lucru m-a uimit , legat de el....cand Arabela imi povestea cat de praf fusesem dupa despartirea de el.Eu nu-mi mai amintesc..
Dorinta de anu' asta pt ziua mea e : sa fiu fericita!!!
Ma intrebase Ilias acum cateva saptamani, dupa ce-i spusesem eu ca's greu de fericit, ce ma face pe mine fericita. Recunosc mi-a luat o zi sa-i raspund la intrebare si am mai adaugat ceva zilele trecute.Pe mine m-ar face fericita sa traiesc o poveste de dragoste cu intensitate maxima si sunt fericita cand stiu ca cei la care tin eu sunt fericiti si cand in sentimentele mele exista un echilibru.
Azi, in afara de Dumnezeu, nu imi mai e frica de nimic.Nici macar de suferinta...Orice ar fi, primesc totul cu capu' sus.
Ah1 Inca o chestie diferita de anu' trecut...Acum nu-mi mai dau voie sa fiu trista.
Sper ca in anul ce vine sa ma schimb tot mai mult in bine...
𝐃𝐨𝐮𝐚̆ 𝐨𝐩𝐞𝐫𝐞 𝐧𝐨𝐢
Acum 2 luni

la tot mai bine ... si abia astept sa vad postul de peste un an :D
RăspundețiȘtergere;)) sa speram ca o sa mai scriu si-atunci :D
RăspundețiȘtergere