luni, 29 decembrie 2008



.......


Tot ce am avut a ramas la tine

Nici macar propriul gand nu-mi mai apartine!

Am ramas doar eu cu mine

Soarta mea e scrisa dar ce se va-ntampla cu tine!?!

Pe ochii-mi inlacrimati cade un fulgusor

Il simt ca o blanda atingere de-a ta puisor

As vrea sa fii aici , sa ma tii in brate,

Sa simt ca sunt a ta , ce mult imi place!

Pasesc usor pe-un drum ce duce departe

Departe de lume , de tine tot mai aproape

In jurul meu e pustiu,sau poate ochii mei nu mai pot vedea pe nimeni

Pentru ca toata lumea mea esti tu!

Inchid ochii , imi inalt gandul spre cer

Si rog o stea sa te sarute-n locul meu

Rog luna sa te tina strans in brate

Focul dragostei tot arde dar spune-mi tu iubire ce pot face!?!

Ce pot sa fac cand totul ne desparte!?!

Si orice lupta-i fara de sperante

Poate-s eu pesimista , poate gresesc

Ce pot sa fac mai mult decat sa te iubesc!?!

Pana si Mosul a uitat de mine

Daca nu esti tu cadoul meu de ce sa vina!?!

Nimic din tot ce are nu-ti poate locul tine

Doar tu poti face dintr-o noapte furtunoasa o zi senina.

Deja-i tarziu , afara sa-nserat!

Cu chipul tau in minte nici nu am observat.

Off,de-as putea ramane in lumea de poveste

O lume doar a noastra , perfecta asa cum este!

Pe-aripi de dor la tine as zbura

Sa gust iar dragostea ta , ce mult as vrea!

Sa rad cu tine , sa plang de fericire

Sa nu te mai las sa pleci nicicand de langa mine.

Dar e asa de mare dorul meu de tine

Incat mi-s aripile grele , tin cu pamantul nu cu mine

Raman captiva in orasul de cosmar

Trupul e-aici dar gandul e hoinar.

O sa ma obisnuiesc in lumea mea de gheata

O sa invat sa traiesc cu intunericul in fata

Pe ochii-mi inlacrimati cade un fulgusor

Ma gandesc ca-i blanda ta atingere inchid ochii...si mor!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu