Anul asta va trebui sa...:
- incerc sa nu mai intarzii, mai ales la cursuri; apropo de asta..
- am cursuri complete; nu ca anu' trecut cand la mine fiecare curs nu avea inceput pt ca intarziam juma' de ora :)
- daca tot sunt la capitolul scoala, sa iau licenta cu 10
- imi aloc cel putin o ora pe zi studiului
- saptamana asta sa invat la "obstetrica-ginecologie"
- merg prin anticariate cu mitzili si sa-mi cumpar manuale de obstetrica si neurologie
- ma angajez; trebuie sa fac asta, mai ales acum, ca sa nu ma mai gandesc la Petro si ca sa-mi castig ceva bani de buzunar
- sa ma tin cu fetele de "traditia" ca cel putin o data pe saptamana sa iesim intr-o cafenea, diferita de fiecare data
- imi dau toata silinta ca cel putin o luna sa nu ma mai intereseze de Petro
- reinvat sa ma bucur de viata si sa apreciez ceea ce am langa mine
- fiu mai ordonata
- responsabila
- imi mai fac ceva cunostinte, desi asta cred ca va fi inevitabil
- fii foarte discreta
- las trecutul in urma si sa ma gandesc mai mult la viitor
- raman la fel de egoista
- rad mai mult
- sa fac ce m-a sfatuit Alina azi, si anume : in fiecare dimineata sa ma uit in oglinda si sa-mi spun ce sunt puternica; poate chiar ma va ajuta sa trec mai usor peste perioasa asta
- ma ingrijesc mai mult de mine ( sa mananc corespunzator si sa ma hidratez); poate chiar sa fac putin sport
- iau vitamine
- profit de timpul meu
- dorm 8 ore pe noapte
Mai e o lista cu ce trebuie sa fac in urmatorii 2 ani si anume:
- ma mut in Bucuresti;
- ma angajez si lupt sa fiu cat mai buna in ceea ce fac;
- fac voluntariat;
- voi fi un om mai bun;
- imi perfectionez limba engleza facand niste cursuri;
- invat limba greaca, asa pt sufletu' meu;
Toate astea mi le voi scrie pe o foaie si in fiecare zi le voi citi ca sa mi se fixeze in minte ce trebuie sa fac si " asa sa-mi ajute Dumnezeu!"

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu