joi, 5 ianuarie 2012

To do list..

Ei acum ca a venit si controversatul 2012, cu sau fara "sfarsitul lumii". Azi-noapte, dupa indelungi cugetari, mi-am cam facut planu' cu ce ar trebui sa fac.Si anume...
Anul asta va trebui sa...:
  1. incerc sa nu mai intarzii, mai ales la cursuri; apropo de asta..
  2. am cursuri complete; nu ca anu' trecut cand la mine fiecare curs nu avea inceput pt ca intarziam juma' de ora :)
  3. daca tot sunt la capitolul scoala, sa iau licenta cu 10
  4. imi aloc cel putin o ora pe zi studiului
  5. saptamana asta sa invat la "obstetrica-ginecologie"
  6. merg prin anticariate cu mitzili si sa-mi cumpar manuale de obstetrica si neurologie
  7. ma angajez; trebuie sa fac asta, mai ales acum, ca sa nu ma mai gandesc la Petro si ca sa-mi castig ceva bani de buzunar
  8. sa ma tin cu fetele de "traditia" ca cel putin o data pe saptamana sa iesim intr-o cafenea, diferita de fiecare data
  9. imi dau toata silinta ca cel putin o luna sa nu ma mai intereseze de Petro
  10. reinvat sa ma bucur de viata si sa apreciez ceea ce am langa mine
  11. fiu mai ordonata
  12. responsabila
  13. imi mai fac ceva cunostinte, desi asta cred ca va fi inevitabil
  14. fii foarte discreta
  15. las trecutul in urma si sa ma gandesc mai mult la viitor
  16. raman la fel de egoista
  17. rad mai mult
  18. sa fac ce m-a sfatuit Alina azi, si anume : in fiecare dimineata sa ma uit in oglinda si sa-mi spun ce sunt puternica; poate chiar ma va ajuta sa trec mai usor peste perioasa asta
  19. ma ingrijesc mai mult de mine ( sa mananc corespunzator si sa ma hidratez); poate chiar sa fac putin sport
  20. iau vitamine
  21. profit de timpul meu
  22. dorm 8 ore pe noapte
Cred ca asta e in mare...poate mai adaug eu cate ceva pe parcurs.
Mai e o lista cu ce trebuie sa fac in urmatorii 2 ani si anume:
  • ma mut in Bucuresti;
  • ma angajez si lupt sa fiu cat mai buna in ceea ce fac;
  • fac voluntariat;
  • voi fi un om mai bun;
  • imi perfectionez limba engleza facand niste cursuri;
  • invat limba greaca, asa pt sufletu' meu;
Toate astea mi le voi scrie pe o foaie si in fiecare zi le voi citi ca sa mi se fixeze in minte ce trebuie sa fac si " asa sa-mi ajute Dumnezeu!"

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu